ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ПРОЛЕТНИТЕ И ВЕЛИГДЕНСКИ ПАТУВАЊА ... А НЕПОСРЕДНО ДО НЕА Е ВЕЌЕ ОБЈАВЕНАТА ПРОГРАМАТА ЗА ЛЕТНИТЕ АРАНЖМАНИ ... ЗА ОНИЕ КОИ МУ СЕ РАДУВААТ НА ЛЕТОТО, ВО ПРОДАЖБА Е НАЈГОЛЕМАТА ПОНУДА НА ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ЗА ГРЦИЈА, ТУРЦИЈА, ХРВАТСКА, ЦРНА ГОРА, БУГАРИЈА И ШПАНИЈА... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
ПОНУДИ НА ВАШИОТ E-MAIL:

Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
MSC Cruises
Најповолни крстарења !!!
Најповолни тарифи
СИТЕ НА ОДМОР !!!
Рекламирај се, на www.savana.mk !!!
 • "LAST MINUTE" во Грција

   

  Пакет aранжман / со автобус
  Егејски острови, Јонско Море,
  Пиериа и Халкидики

  ноќевања од 49 €
 • МАЛДИВИ

   

  Пакет аранжман / со авион
  за термини: до април

    9FB од 1836 €
 • КУБА

   

  Пакет aранжман / со авион

  10 AI од 1159 €
 • RALITSA HOTEL ***

   

  Грција - Тасос - Лименарија
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12 г.

    7 HB од 236 €
 • GOLDEN BEACH ***

   

  Грција - Ситониа - Метаморфози
  Фам.пакет: 2 воз.+2 деца 0-12г. 

   7 HB+ од 306 €

 • PORTO MATINA **

   

  Грција - Ситониа - Метаморфози
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12г.

    7 HB од 270 €

 • HOTEL PARADISE ***

   

  Грција - Касандра - Криопиги
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12 г.

     7 HB од 254 €

 • HOTEL JENNY ***

   

  Грција - Касандра - Сивири
  Фам.пакет: 2 воз.+2 деца 2-12 г.

   7 HB+ од 236 €

 • HALKIDIKI ROYAL ***

   

  Грција - Касандра - Фурка
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12 г.

  7 HB+ од 254 €

ГРЦИЈА - ЛЕТО 2016
АПАРТМАНИ

Избор на апартмани во Грција, пакет аранжмани со превоз
или само наем


ПОВЕЌЕ

ГРЦИЈА - ЛЕТО 2016
ХОТЕЛИ

Најголем избор на хотели, 
во туристичките региони и места
низ Грција...

 


ПОВЕЌЕ

TУРЦИЈА - ЛЕТО 2016
ХОТЕЛИ

Избор на хотели
со најповолни цени,
во Кушадаси, Бордум и Мармарис


ПОВЕЌЕ

КРИТ - ЛЕТО 2016
ЧАРТЕР АРАНЖМАНИ

Најповолни цени за аранжмани,
со чартер летови
до островот Крит...


ПОВЕЌЕ

ШПАНИЈА - ЛЕТО 2016
ЧАРТЕР АРАНЖМАНИ

Најповолни цени за аранжмани,
со чартер летови
до регионот Коста Брава...


ПОВЕЌЕ

ТУРЦИЈА - ЛЕТО 2016
ЧАРТЕР АРАНЖМАНИ

Најповолни цени за аранжмани,
со чартер летови
до регионот Анталија...


ПОВЕЌЕ

WELLNESS & SPA

Избор на хотели,
во регионалните спа-центри
во Бугарија, Словенија,
Србија и Хрватска


повеќе

КРСТАРЕЊА

Избор на најповолни крстарења, со компаниите "COSTA Cruises" и "MSC Cruises"


ПОВЕЌЕ

CITY BREAKS   Викенд патувања

Избор на индивидуални аранжмани, кон европските метрополи...

 


ПОВЕЌЕ

АВИОНСКИ БИЛЕТИ

Најповолни цени за авиобилети од авиошалтерот на SAVANA


ПОВЕЌЕ

АВИОБИЛЕТИ - ONLINE

Резервирајте го вашиот авиобилет ONLINE


ПОВЕЌЕ

ХОТЕЛИ - ONLINE

Резервирајте го вашиот хотел ONLINE


ПОВЕЌЕ

>>> ТРАВЕЛ ТРЕНИНГ ЦЕНТАР - СКОПЈЕ, “Authorised IATA Training Center”, ги објавува термините за почеток на новите обуки, според меѓународната програма за обуки во областа на туризмот и авиосообраќајот !!! >>> Доколку сакате да работите во туристичката индустрија, во земјата или некаде низ светот... на аеродроми, во туристички агенции, во хотели или во информативни центри... започнете ја вашата кариера со авторизираните IATA курсеви, познати и признати насекаде низ светот !!! >>> IATA/UFTAA Foundation in Travel and Tourism - Diploma course, со времетраење од девет недели и цена на курс од 990 EUR во денарска противвредност и GDS Fares and Ticketing course Amadeus - Certificate course, со времетраење од три недели и цена на курс од 490 EUR во денарска противвредност и GDS GALILEO - Certificate course, со времетраење од една недела и цена на курс од 90 EUR во денарска противвредност >>> Бројот на посетители на курсевите, е ограничен до максимум осум лица во група / термин !!! >>> Посебни поволности и попусти за вработените лица во туристичката индустрија, како и за студентите на Факултетите за Туризам и Сообраќај !!! >>> Повеќе информации побарајте во: Travel Training Center – Skopje, SAVANA Group, ул.Орце Николов 20, 1000 Скопје, на тел. +389 2 3108 878 и 3108 879, или на e-mail: info@ttc.mk и www.ttc.mk <<<

 


* IATA/UFTAA Foundation in Travel and Tourism, 
   
Diploma course
 
- термин: 12.септември 2016
- времетраење: девет недели / 200 наставни часа
- специјална понуда со цена од
890 EUR
 


* IATA/UFTAA Front Desk Agent, 
   
Certificate course 
- термин: 12.септември 2016
- времетраење: две недели / 40 наставни часа
- специјална понуда со цена од
350 EUR

* Напомени: 
- Уплатата се врши во денарска противвредност.
- Можност за уплата на 12 рати без камата.

Дополнителни информации:
на тел. 3115 826 ext.121, 
или на тел. 3108 878, 3108 879

 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Најнови цени за Грција !!!
Резервирајте го на време, вашиот хотел на Халкидики !!!
ЛЕТО 2016 ВО ТУРЦИЈА !!!
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

58.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА