ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно:

Актуелно:

ЛЕТО 2017 СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ ПАТУВАЊА WELLNES & SPA ПЛАНИНИ КАРТИ ЗА КОНЦЕРТИ КРСТАРЕЊА TTC IATA ATC
СТОКХОЛМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 159 EUR
КОСТА БРАВА (авион)
Чартер аранжман: 7/10 ноќeвања во хотели со услуга по избор, цени: од 399 EUR
ХОТЕЛИ - ОСТРОВИ
Избор на хотелски капацитети на острови во Далмација
ХОТЕЛИ - ДАЛМАЦИЈА
Избор од хотелските капацитети во Далмација
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани 2017
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА - Специјални понуди
Промотивни цени за хотели во регионот на Кушадаси, Бодрум и Мармарис
КАСАНДРА - Убавицата на Халкидики...
НЕА ФЛОГИТА, ФУРКА, КАЛИТЕА, ПОЛИХРОНО, ХАНИОТИ или ПЕФКОХОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
ГРЦИЈА ЛЕТО 2017 - Вонсезонски пакет аранжмани !!!
Посебни понуди за термините 28.Maj, 03,04.и10.Јуни, 16,17,23.и24.Септември 2017
ЛЕТО ВО ГЛИФАДА 2017
Термини: 31.јули и 07.август / 7 полупансиони / цени: од 279 €
РИМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 272 EUR
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА - Специјални понуди
Промотивни цени за хотели во регионот на Кушадаси, Бодрум и Мармарис
БУГАРИЈА Хотели - 1 ви Мај
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор. Цени од 41 € FB+ ноќевање по лице.
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани 2017
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
ЛЕТО ВО ГЛИФАДА 2017
Термини: 31.јули и 07.август / 7 полупансиони / цени: од 279 €
ГРЦИЈА ЛЕТО 2017 - Вонсезонски пакет аранжмани !!!
Посебни понуди за термините 28.Maj, 03,04.и10.Јуни, 16,17,23.и24.Септември 2017
ХОТЕЛИ СО СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ
Хотели во Црна Гора, со моментално најповолни цени за Лето 2017
БУГАРИЈА Хотели - 1 ви Мај
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор. Цени од 41 € FB+ ноќевање по лице.
БУГАРИЈА Хотели - 1 ви Мај
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор. Цени од 41 € FB+ ноќевање по лице.
БУГАРИЈА Лето 2017
Избор на хотели во планинските центри во Бугарија
РИМ (авион)
Термин: 21.маj, 4 дена / 3 ноќевања, хотел *** цена: 399 €
ШОПИНГ ВО "ONE SALONICA" - СОЛУН (автобус)
Термини: 22. и 29.април, цена за едно лице: 800 мкд, второ лице ГРАТИС !!!
ПОКЛОНИЧКО ПАТУВАЊЕ НА ЕВИЈА, ЕГИНА И ПЕЛОПОНЕЗ (автобус)
Евија, Егина, Малеви, Мегалу Спилеу... термин: 28.апр. 4 дена, цена: 6.900 мкд
COSTA / FAVOLOSA
3 ноќи / Италија, Франција, Шпанија од 109 €
PIRIN PARK Hotel ***** - Сандански
Ноќевање со појадок и вечера од 39 €
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - ТЕРМЕ ЧАТЕЖ
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - 3 полупансиони – 4 дена капење од 168 €
ЗАГРЕБ & Концерт Andre Rieu
Термин: 14.Јуни, 3 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 170 €
ПОКЛОНИЧКО ПАТУВАЊЕ ВО ИТАЛИЈА (автобус и брод)
Бари, М.Касино, Рим, Падова, Венеција... термин: 23.мај, 6 дена, цена: 15.500 мкд
ДУБАИ и АБУ ДАБИ Пакет аранжмани во Мај
Термини во Мај, авио билет и хотел 3 BB, цена: од 293€
АНТАЛИЈА АРАНЖМАНИ - Специјални понуди
Аранжмани со најповолни цени, за 6,9,10 или 13 ноќевања
БАРСЕЛОНА (авион)
Термини: 28 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 359 €
ЛЕТО ВО КАВОС 2017
Термини: 19. и 28.јули / 9 ноќевања / цени: од 199 €
ДУБАИ и АБУ ДАБИ Пакет аранжмани во Мај
Термини во Мај, авио билет и хотел 3 BB, цена: од 293€
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
“КОРИЈА“ ЛЕТЕН ОСУМДНЕВЕН ЕДУКАТИВЕН КАМП (Ученички)
Термини: 01.07. и 08.07.2017, 8 дена / 7 ноќевања, цена: 6.138 мкд
ЛЕТО ВО КАВОС 2017
Термини: 19. и 28.јули / 9 ноќевања / цени: од 199 €
“КОРИЈА“ ЛЕТЕН ОСУМДНЕВЕН ЕДУКАТИВЕН КАМП (Ученички)
Термини: 01.07. и 08.07.2017, 8 дена / 7 ноќевања, цена: 6.138 мкд
СИТОНИЈА - Богатството на Халкидики...
ПСАКУДИЈА или НЕОС МАРМАРАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
АНТАЛИЈА АРАНЖМАНИ - Специјални понуди
Аранжмани со најповолни цени, за 6,9,10 или 13 ноќевања
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
СОКОБАЊА (хотели)
Хотел Бањица ***, цена: од 15 €
ANTALYA - чартер програма Лето 2017
Чартер аранжмани 6, 9, 10 и 13 ноќевања, голем избор на хотели
ПИЕРИА - Земјата на боговите...
ОЛИМПИК БИЧ, ЛЕПТОКАРИЈА или НЕИ ПОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
ХОТЕЛИ - ДУБРОВНИК
Избор на хотели во регионот на Дубровник
БАРСЕЛОНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 154 EUR
ЉУБЉАНА & Концерт на Andre Rieu
Термин: 13.Јуни, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 185 €
Ѓурологија
Авторскиот хит „Ѓурологија“ на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, која во моментов е најгледана претстава на подрачјето на поранешна Југославија!
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
ДУБАИ - Екскурзии и знаменитости
Избор на екскурзии во Дубаи
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
ТАСОС - Островото на сирените...
ЛИМЕНАРИЈА или ПОТОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ИЗБОР НА СПА ХОТЕЛИ ВО БУГАРИЈА
Избор на хотели во спа центите на Бугарија
БЕРЛИН (авион)
Термини: 29 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ****, цена: 319 €
ДУБАИ и АБУ ДАБИ Пакет аранжмани во Април
Термини во Април, авио билет и хотел 3 BB, цена: од 429€
ДУБАИ и АБУ ДАБИ Пакет аранжмани во Април
Термини во Април, авио билет и хотел 3 BB, цена: од 429€
КОПЕНХАГЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 260 EUR
COSTA / LUMINOSA
Хрватска, Италија, Грција, 7 ноќи / 8 дена од 339 € Термини: од Мај до Ноември 2017
ДУБАИ и АБУ ДАБИ Пакет аранжмани во Април
Термини во Април, авио билет и хотел 3 BB, цена: од 429€
ОСЛО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 195 EUR
КРФ - Зелениот бисер на Јонското море...
ИПСОС или КАВОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ЈОНСКИ БРЕГ - Убавата страна на Епир...
СИВОТА, ПАРГА или ВРАХОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ВЕНЕЦИЈА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 82 EUR
ТЕРМЕ ОЛИМИА
Зимски пакети во Терме Олимија - Подчертек цена од 140€
HARDWELL
Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...
COSTA / PACIFICA
Италија, Франција, Шпанија 7 ноќи / 8 дена цени од 199 € Термин: 19. 26. март, 02. 09. 16. 23. 30. Април, 07. и 14 Мај 2017
МИЛАНО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 140 EUR
ЛЕФКАДА - Вистинската игра на морето...
АГИОС НИКИТАС или НИДРИ / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ЗАКИНТОС - Островото на желките...
ЛАГАНАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
АТИКА - Златниот полуостров на Грција...
ГЛИФАДА или ЛУТРАКИ / услуга: хотели по избор, за 9 ноќевања, термини: според табела
АТИКА - Златниот полуостров на Грција...
ГЛИФАДА или ЛУТРАКИ / услуга: хотели по избор, за 9 ноќевања, термини: според табела
ЛЕТЕН КАМП "YUPPI" - Криопиги, Халкидики
8 дена / 7 ноќевања, полн пансион (доручек, ручек, вечера и ужина) и превоз до плажа, цени: од 149 €
ВИЕНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 333 EUR
ЛЕТЕН КАМП "YUPPI" - Криопиги, Халкидики
8 дена / 7 ноќевања, полн пансион (доручек, ручек, вечера и ужина) и превоз до плажа, цени: од 149 €
ЛАРНАКА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 281 EUR
Mar+in Garix
Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот SKOPJE CALLING 2017...
ЛЕТЕН КАМП "YUPPI" - Криопиги, Халкидики
8 дена / 7 ноќевања, полн пансион (доручек, ручек, вечера и ужина) и превоз до плажа, цени: од 149 €
ИСТАНБУЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 142 EUR
БЕЛГРАД
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 169 EUR
Bel Raj Miravci Opening
by Bhooteshwara Events and Mosaik Kollektif
Swans
Во рамки на турнеја по повод промоција на последниот студиски албум “The Glowing Man”, Скопје повторно на мапата.
Sonic Jesus
Со задоволство ви најавуваме ново дружење со италијаните SONIC JESUS.
ЗЛАТИБОР & КОПАОНИК Лето 2017
Посетете ги најпознатите туристички центри во Србија
Die Wilde Jagd
Пост-авангардниот берлински бенд „Die Wilde Jagd” пристигнува во Скопје!
БЕРЛИН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 160 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Касандра)
Избор на хотели на Халкидики - Касандра
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Ситонија)
Избор на хотели на Халкидики - Ситониа
МИНХЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 155 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
ХАМБУРГ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 183 EUR
БРИСЕЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 189 EUR
ТЕРМЕ ТУХЕЉ / HOTEL WELL ****
Зимски пакети, 2 полупансиони од 176 €
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Атос)
Избор на хотели на Халкидики - Атос
ХОТЕЛИ ВО ПИЕРИА
Избор на хотели во регионот Пиериа
АМСТЕРДАМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 205 €, (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
АЈНДХОВЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 208 EUR
MSC / ОПШТИ УСЛОВИ
Општи услови за крстарење со MSC Cruises
ХОТЕЛИ НА ТАСОС
Избор на хотели на островот Тасос
МАЛМЕ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 290 EUR
MSC / КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ
Корисни информации за крстарење со MSC Cruises
ДОРТМУНД
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 155 EUR
ХОТЕЛИ НА КРФ
Избор на хотели на oстровот Крф
ХОТЕЛИ НА ПЕЛОПОНЕЗ
Избор на хотели на полуостровот Пелопонез
COSTA / КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ
Корисни информации за крстарење со Costa Cruises
МАЛАГА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 374 EUR
COSTA / ОПШТИ УСЛОВИ
Општи услови за крстарење со Costa Cruises
ХОТЕЛИ НА ЈОНСКО МОРЕ
Избор на хотели на Јонско море
ХОТЕЛИ ВО KУШАДАСИ
Избор на хотелско сместување во регионот на Кушадаси
ХОТЕЛИ ВО БОДРУМ
Избор на хотелско сместување во регионот на Бодрум
ХОТЕЛИ ВО МАРМАРИС
Избор на хотелско сместување во регионот на Мармарис
ХОТЕЛИ ВО АЈВАЛИК и ЧЕШМЕ
Избор на хотелско сместување во регионот на Ајвалик и Саримсакли
HOTEL STRIMON & SPA ***** - Ќустендил
STRIMON SPA CLUB 5*, ноќевање со појадок од 48.4 €
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
Избор на хотелски капацитети на Црногорско приморје
 
 
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА