ЗИМА 2017
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно: > ПАТУВАЊА

ПАТУВАЊА

ШОПИНГ ТУРИ CITY BREAK ДАЛЕЧНИ АПСОЛВЕНТСКИ 8-ми МАРТ
СТОКХОЛМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 159 EUR
РИМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 272 EUR
ШОПИНГ ВО "ONE SALONICA" - СОЛУН (автобус)
Термини: 14,19, 21. и 28. јануари, цена за едно лице: 800 мкд, второ лице ГРАТИС !!!
КУБА (авион)
Термини: Октомври, Ноември и Декември 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1250 €
ВЕНЕЦИЈА, ВЕРОНА и ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 08.Март, 4 дена/2 ноќевања, хотел *** цена: 119 €
ДУБАИ - Избор на хотели
Избор на хотели (од јануари до јуни 2016)
ГОЛЕМА ЕВРОПСКА ТУРА (Апсолвентска)
Термини: Април - Мај, 19 дена / 11 ноќeвања, хотели ** и *** , цена: 489 €
БАРСЕЛОНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 154 EUR
ДУБАИ - Екскурзии и знаменитости
Избор на екскурзии во Дубаи
БУКУРЕШТ (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевање, хотел *** цена: 105 €
ПРАГА и ВИЕНА (автобус)
Термин: 08.Март, 4 дена/ 2 ноќевања, хотел *** цена: 119 €
АБУ ДАБИ - Избор на хотели
Избор на хотели во Абу Даби
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА (авион)
Термини: Ноември - Декември 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1365 €
КОПЕНХАГЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 260 EUR
ОСЛО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 195 EUR
МАЛДИВИ (авион)
Термини: од Октомври до Декември, 9 ноќевања во хотел по избор, цена: од 1420 €
БАНГКОК И ПУКЕТ (авион)
Термини: Ноември - Декември - Јануари, 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1030 €
ВЕНЕЦИЈА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 82 EUR
МИЛАНО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 140 EUR
ЛАРНАКА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 281 EUR
ВИЕНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 333 EUR
БУДИМПЕШТА (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевање, хотел *** цена: 89 €
ИСТАНБУЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 142 EUR
БЕЛГРАД
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 169 EUR
БЕРЛИН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 160 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
МИНХЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 155 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
БРИСЕЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 189 EUR
ХАМБУРГ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 183 EUR
АМСТЕРДАМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 205 €, (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
АЈНДХОВЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 208 EUR
МАЛМЕ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 290 EUR
ДОРТМУНД
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 155 EUR
МАЛАГА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 374 EUR
ТАЈЛАНД ЗНАМЕНИТОСТИ
Опис на дестинација
 
 
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

60.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА